Удмуртский митап цифровых решений

28-31 гудырикошконэ Медиа-лаборатория этнокультурного образования ӵекстосмы улсын ортчоз «Удмуртский митап цифровых решений» семинар. Митап, англи кылысь берыктыса, пӧртэм ужпумъёсты сэрттон-пертчон но опытэн воштӥськон понна ӧнерчиосын пумиськон.

Озьыен, 4 нунал куспын "АРТЭ" огазеяськонэн валче:
⚡кенешом удмуртлыклэсь цифровой амалэн азинсконэз сярысь
⚡будэтом туала цифровой трендъёсъя тодон-валанъёсмес
⚡дышетском кылдытъяны удмурт кылъя цифровой ресурсъёсты
⚡выльысен тодматском но трос-трос эшъяськом.

Пумиськиськом Удмурт Элькунысь Дышетонэз азинтонъя институтын. Пыриськыны ужрадэ вань луонлыкез котькудлэн. Со понна +79127626068 телефонъя мылкыддэс верано. Пыронэз дунтэк.

ОЙДОЛЭ!

28-31 августа в Ижевске в рамках проекта Медиа-лаборатория этнокультурного образования пройдет «Удмуртский митап цифровых решений». Митап (от англ. meet up — «встречаться») — неформальная встреча для обсуждения рабочих, образовательных вопросов и обмена опытом.

В течение 4 дней участников ожидает насыщенная программа:
⚡обсуждение перспектив использования цифровых технологий в удмуртскоязычной среде
⚡знакомство с современными трендами в цифровой мире
⚡обучение по разработке цифровых продуктов и ресурсов на удмуртском языке
⚡общение, классный заряд энергии и атмосфера творчества.

Встреча пройдет в Институте развития образования. Вход свободный, но необходима регистрация по тел. +79127626068.
Всех ждем!

avgustina1-01