Удумурт кылын но лулчеберетэн тодматскизы кунгож сьӧрысь студентъёс

Таяз арын институтмы нош ик пумитаз удмурт кылэн тунсыкъяськись студентъёсты. Удмурт кылэз дышетӥзы Венгриысь, Финляндиысь но Эстониысь вуэм куноос. Занятиосы ветлэмзы сяна, соос пыриськизы пӧртэм мастер-классъёсы, ужрадъёсы, вуылӥзы музейёсы, лыдӟиськонниосы, Удмурт шаерлэн трос сэрегъёсаз. Институтысь студентъёсмы куноосты гурт улонэн тодматӥзы. Удмурт кылъя курсъёсты ортчытон институтмылэсь но университетмылэсь калыккуспо кусыпъёсты юнматонъя ужзэ азьланьтэ - тае пусйиз курсъёсты ворсан ӝытэ Галина Витальевна Мерзлякова ректормы но.
Котькуд аре кунгож сьӧрысь вуэм студентъёс шумпотыса тодматско удмурт калыклэн улонэныз, культураеныз, кылыныз. Тросэз соос пӧлысь выльысен берытско университетамы тодон-валанзэс будэтыны. Институтамы дышетскисьёс но мылысь-кылысь пыро курсъёсты радъян уже - соос, кунгожсьӧр студентъёслы юрттыса, асьсэлэсь англи кылзэс волято.
Оскиськом, вуоно арын университетамы эшшо тросгес удмурт кыллы синмаськем студентъёс вуозы.

курсы4 курсы2 курсы6 курсы8 курсы10 курсы11 курсы9 курсы13 курсы19 курсы20 курсы21 курсы22 курсы23 курсы1 курсы курсы15