Ӟечкыласьком Галина Николаевна Шушаковаез!

15-тӥ южтолэзе "Удмурт Кенеш" ялӥз Ашальчи Оки нимо премилэсь лауреатъёссэ: Анна Яковлевна Евсееваез но Галина Николаевна Шушаковаез. Шумпотыса ӟечкыласьком Галина Николаевнаез - Институтысьтымы дышетӥсез, доцентэз, кылосбур наукаосъя кандидатэз - дано ним басьтэмен! Данъяськиськом, сыӵе сӥё-дано, удмурт калык но лулчеберт понна мылысь-кыдысь ужась адями Институтамы тырше шуыса. Сӥзиськом выль вормонъёс но азинсконъёс!
"Удмурт Кенеш" ивортэмъя, премиез сётозы Ашальчи лыдӟонъёсын, кудӥз ортчоз Грак ёросын 4-тӥ апреле.

15-го марта ассоциация "Удмурт Кенеш" объявила имена лауреатов Премии имени Ашальчи Оки. В этом году ими стали Анна Яковлевна Евсеева и Галина Николаевна Шушакова. Мы поздравляем Галину Николаевну - доцента кафедры удмуртской литературы и литературы народов России! Желаем дальнейших успехов!
Как сообщает "Удмурт Кенеш", премия будет вручена лауреатам на чтениях, посвященных Ашальчи Оки, 4-го апреля в Граховском районе Удмуртии.

шушакова