9-тӥ тулыспалэ Удмурт Элькунысь дышетонъя но тодослыкъя Министерстволэн но удмурт филологияя, финно-угроведениея но журналистикая Институтлэн радъямзыя ортчиз 9–11-тӥ классъёсын дышетскисьёс пӧлын удмурт кылъя но литературая Олимпиадалэн 3-тӥ этапез. Куинетӥ арзэ ини кылъя но литературая вожвылъяськон мынӥз нимаз.
9 класс:
- Исанькина Юлия Васильевна, МБОУ «СОШ с. Средний Кумор»;
- Шамаева Елизавета Алексеевна, МБОУ «Быгинская СОШ»;
- Мохова Алена Михайловна, МБОУ «Подшиваловская СОШ им. Героя Советского Союза В.П. Зайцева»;
- Ксенафонтова Ольга Сергеевна, МБОУ «Мельниковская ООШ»;
- Мурина Лиана Владимировна, МКОУ Ново-Утчанская СОШ им. Н.И. Иванова;
- Иванова Наталья Николаевна, МОУ «СОШ им. П.Е. Воробьева с. Нижняя Русь».
10 класс:
- Ефимова Юлия Александровна, МОУ СОШ д. Старая Монья;
- Митрофанова Анна Викторовна, МОУ «Жужгесская СОШ»;
- Кочанова Карина Вячеславовна, МКОУ Варзи-Ятчинская СОШ;
- Петрова Алина Юрьевна, МБОУ «Средне-Кушкетская СОШ им. О.Н. Исаева».
11 класс:
- Михайлова Анастасия Олеговна, МБОУ Кучуковская СОШ;
- Бубина Кристина Федоровна, МБОУ «Ляльшурская СОШ»;
- Федотова Мария Юрьевна, БОУ УР «Удмуртская государственная национальная гимназия имени Кузебая Герда»;
- Поткина Аделина Викторовна, МБОУ «Мувырская СОШ».
9 класс:
- Агафонова Валерия Сергеевна, МБОУ Зуринская СОШ;
- Чиркова Мария Олеговна, МБОУ «Быдыпиевская ООШ»;
- Перевозчикова Яна Михайловна, МБОУ «Быгинская СОШ»;
- Пудова Татьяна Валерьевна, МБОУ «Пазяльская ООШ»;
- Ларионова Анастасия Николаевна, МОУ Зямбайгуртская СОШ им. В.Е. Калинина;
- Исаева Полина Васильевна, МКОУ «Старокармыжская СОШ».
10 класс:
- Исаева Диана Николаевна, МБОУ «Средне-Кушкетская СОШ имени О.Н. Исаева»;
- Чиркова Анастасия Олеговна, МБОУ Исаковская СОШ;
- Григорьева Вероника Юрьевна, БОУ УР «Удмуртская государственная национальная гимназия имени Кузебая Герда»;
- Ефремова Мария Сергеевна, МБОУ «Подшиваловская СОШ им. Героя Советского Союза В.П. Зайцева»;
- Вахрушева Ксения Алексеевна, МБОУ «Мувырская СОШ».
11 класс:
- Князева Софья Анатольевна, МОУ Большеволковская СОШ;
- Байкова Снежана Викторовна, МКОУ Азаматовская СОШ;
- Максимова Кристина Александровна, МБОУ «Каменская СОШ»;
- Кузнецова Диана Степановна, БОУ УР «Удмуртская государственная национальная гимназия имени Кузебая Герда»;
- Зиновьева Татьяна Сергеевна, МБОУ «Ляльшурская СОШ»;
- Пудова Татьяна Михайловна, МБОУ «Большеучинская СОШ».
9 класс:
- Тройникова Ольга Андреевна, МБОУ СОШ № 11;
- Киселева Валерия Александровна, МОУ гимназия с. Малая Пурга;
- Смирнова Софья Сергеевна, МАОУ «Гимназия № 56»;
- Люкин Александр Михайлович, МОУ «Понинская СОШ»;
- Байкова Анастасия Михайловна, МБОУ «Бабинская СОШ».
10 класс:
- Александров Никита Михайлович, МБОУ «СОШ № 1 с валеологическим направлением»;
- Перевощикова Оксана Михайловна, МБОУ «Завьяловская СОШ с углубленным изучением отдельных предметов»;
- Кузьмина Яна Эдуардовна, БОУ УР «Удмуртская государственная национальная гимназия имени Кузебая Герда».
11 класс:
- Шитова Мария Сергеевна, МБОУ «СОШ № 1 с валеологическим направлением»;
- Данилова Наталья Владимировна, МОУ СОШ № 1 с. Малая Пурга.
Ӟечокъёс!!!
Тужгес но шумпоттӥз но паймытӥз 10-тӥ классын дышетскись Ефимова Юлия Александровна, кудӥз люказ 50 балл пӧлысь 50 балл!!! Дышетӥсез – Никитина Мария Захаровна.